wtorek, 12 lutego 2013

Blogowanie rozpocząć czasMój pierwszy wpis i nie wiem do końca od czego zacząć. Może od początku...

Przez lata kierowała mną silna wewnętrzna potrzeba dojrzenia do nieistniejącego ideału.
Chciałam być:

  • idealną córką, która spełnia oczekiwania swoich rodziców;
  • idealna uczennicą;
  • idealna koleżanką;
  • idealną dziewczyną a potem partnerką i żoną;
  • idealną matką.

Trochę się uzbierało tych ról i potrzeb bycia ideałem...

Czasami udawało mi się zbliżyć do celu a czasami pełna frustracji musiałam szukać kolejnego sposobu na zdobycie tego co nieosiągalne.

Tak naprawdę macierzyństwo zaczęło mnie zmieniać...powoli, powoli...
 Chciałam od początku aby moja obecnie dwuletnia córeczka była zawsze sobą i nie odczuwała presji, że coś można zrobić lepiej, szybciej. Miała poznawać świat po swojemu ... Och ile ja naczytałam się się książek-poradników dla rodziców typu "Jak wychować szczęśliwe dziecko". Oczywiście wynikało to z mojej silnej potrzeby wychowania szczęśliwej małej osóbki ale także mojej wewnętrznej pogoni za tytułem matki idealnej. Dopiero z czasem zrozumiałam, że mogę swojej pociesze ułatwić drogę do szczęścia będąc sama szczęśliwą i spełniona kobietą, która nie musi niczego udowadniać sobie i innym. Okazało się, że moje maleństwo stało się moim przewodnikiem w podróży w poszukiwaniu prawdziwej "ja".

Miewam z tym często jeszcze problemy ponieważ mój wewnętrzny krytyk jeszcze często mi dokopuje i stawia do pionu ale staram się i już sam ten fakt sprawia mi mega przyjemność.

Zamiast pisania pamiętnika postanowiłam spróbować swoich sił jako autorka bloga. Nie jest moim zamiarem tworzenie kolejnego miejsca z wynurzeniami młodej matki. Dla mnie jest to rodzaj dziennika dokumentującego moje odkrycia i przeżycia w częściowo nowym urealnionym życiu (i jakże nieidealnym:-)

Miło będzie mieć z czasem współtowarzyszy i wsparcie w mojej nowej drodze prób i błędów ale celem w sobie jest sama droga i doświadczenia z niej płynące...A więc ahoj przygodo z blogowaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz